Українські виробники турнікетів звернулися до ТССС, для проведення тестування своїх виробів?

Українські виробники турнікетів звернулися до ТССС, для проведення тестування своїх виробів?

Той, хто займається забезпеченням захисників України турнікетами, не один раз чув фразу, що українські турнікети не пройдуть тестування в ТССС, тому їх виробники ні коли не надатуть свої зразки в ТССС на тестування. Різні спікери, так-мед-Тік-Ток-блогери, Фейсбук-так-мед-експерти, підіймали хейт з цього приводу в соціальних мережах, і багато з нас сам задавався цим питанням.

І дійсно, як можна мати довіру до турнікета, який “вироблений в Україні”? — адже нас привчали 30 років, що Україна ні чого не виробляє, а краще німця або американця ні хто ні чого не зробить.

Навіть турнікетам “рекомендованим” певними “центрами тестувань”, не будемо турбувати їх памʼять, довіряти складно, тому що їх методика перевірки є “тайною за десятьма печатками”, і раціонально пояснити чому одні турнікети пройшли дослідження та отримали рекомендацію, а інші “ніт”, ці “центри” не вважають за потрібне пояснювати, що викликає справедливі підозри в заангажованості “експертів” цих центрів та їх використанні іншими виробникам в конкурентній боротьбі за ринок, який вони такими діями “вбивають”, а не “зрощують”. Якось це погано пахне:(. – фу… Але ми не про це, це окрема розмова…

Який є вихід?

Єдиий вихід — забезпечувати себе та своїх побратимів на війні САТ G7, SOFT-T та іншими турнікетами, рекомендованими для використання у збройних силах США та країн NATO комітетом ТССС та NAEMT.

Але є певні обмеження:

В першу чергу логістичні – віддаленість виробника від місця бойових дій, що ускладнює логістику, яка може тривати від місяця та більше, а іноді треба ще й чекати в черзі на поставку покупки з магазину на адресу в Америці місяць. А чи бачили Ви як виглядає партія в 10 000 турнікетів, а в 50 000 штer? – А турнікети потрібні в кількостях не десятків, а сотень тисяч одиниць.

Вартість іноземних турнікетів, особливо це відчувається на партіях в тисячі одиниць, і навіть, індивідуальних покупках – іноді замість 4-х турнікетів приходиться мати 2 або 1,

В оцінці турнікетів логістика і вартість також мають певну кількість балів в шкалі, яку виркористовуєдля своїх рекомендацій TCCC та NAEMT.

І ось виходить, що треба обирати з “українських” або чекати САТи з Америки 2 місяці (а хлопці на нулі і їх треба забезпечити на вчора).

Але як обрати виробника турнікетів в Україні?

1. За досвідом колег-волонтерів та тактичних медиків, який побудований на перевірці турнікетів різних виробників в реальних бойових умовах;

2. Купити один зразок та протестувати самостійно або разом з колегами;

3. Було б добре, щоб українські виробники всеж таки мали рекомендації ТССС…, але ж вони не хочуть, мабуть бояться? —

Ми, виробники, зараз кажемо, що і хочемо і можемо, і не боємось.

І вже активно працюємо в цьому напрямку. ГРОМАДСЬКА СПІЛКА “”ВСЕУКРАЇНСЬКА СПІЛКА ВИРОБНИКІВ ДЖГУТІВ КРОВОСПИННИХ (ТУРНІКЕТІВ) ТА ЗАСОБІВ ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ” (ВСВТ) направила лист-запит на імʼя Голови комітету ТССС — пана Тревіса Дейтона. В своєму листі ми просимо провести тестування турнікетів виробників, які входять в Спілку ВСВТ.

В листі вказані такі моделі турнікетів: Аронія, Пітон, ТАТ, Дефендерс, ЧАС – змінить назву після ребрендингу)

Чому було прийняте таке рішення?

Конструкторські та технологічні можливості дозволяють українським виробникам випускати якісні та ефективні турнікети.

Ми турбуємось за те як наші турнікети будуть проходити тестування за кордоном у незалежних експертів, але впевнені, що результати будуть схожі з турнікетами, які вже є рекомендованими ТССС.

Якщо ми отримаємо міжнародну оцінку, то дослухаємося до рекомендацій (будемо вдячні, якщо вони будуть), що до покращення або вдосконалення, які врахуємо в розробці наступних генерацій українських турнікетів для наших захисників.

Розуміючи, що певні моделі турнікетів є 100% українським ноу-хау і немають аналогів в світі (не плутать з російскими “аналоговнєтами”), ми зможемо інакше дивитись в майбутні перспективи України, як виробника медичного спорядження світового рівня.

Скан-копія листа додається до публікації.

P.S. Сподіваємось, що ми отримаємо позитивну відповідь від пана Тревіса Дейтона і зможемо протестувати наші вироби в незалежних лабораторіях Сполучених Штатів, що підвищить впевненість в якості українських виробників в середені країни та збільшить довіру до турнікетів українського виробництва.

Який стан справ з створенням вимог до турнікетів в Україні, розробки методик тестування та для цього роблять державні органи читайте в нашій наступній публікації.

Слава Україні!

Разом до Перемоги!

Дізнатися більше про кровоспинний турнікет ТАТ М1.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *