Досвід. Надійність. Іновації.

Інструкція до застосування кровоспинного турнікету

Внесено до реєстру Державної служби

з лікарських засобів та контролю за наркотиками,

як виріб медичного призначення, група 1

за номером №15152.

дата дії: 20236.05.26-2028.05.26

Інструкція

до застосування виробу медичного призначення

“Кровоспинний турнікет Т.А.Т. Модель №1”

 

Показання до застосування: Кровоспинний турнікет Т.А.Т. (Tactical Application Tourniquet) накладається для зупинки кровотеч, які несуть загрозу життю: артеріальних кровотеч та  кровотеч при травматичній ампутації кінцівки.

Техніка накладання турнікету Т.А.Т. Модель №1:

1. Турнікет накладається як найвище на кінцівку. На руку – максимально вище до пахви, на ногу – максимально високо до паху. При травматичній ампутації кінцівки кровоспинний турнікет накладається на 5-6 см (4 пальця долоні) вище від місця ампутації.

2. Крутити ручку турнікета потрібно до повної зупинки кровотечі (зазвичай для цього потрібно 3-5 обертів, але контрольний показник – повна зупинка кровотечі). Перевіряємо  пульс на кінцівці нижче місця накладення турнікету. Відсутність пульсу – також контрольний показник вірно накладеного турнікету. Кровоспинний турнікет накладається до моменту, коли постраждалому буде надана фахова медична допомога, а це може відбутися впродовж години, або більше. Тиск турнікету передається не тільки на пошкоджену судину, але й на всі тканини: мʼязи, нерви, які знаходяться під ним, відповідно надмірне тривале стиснення може призвести до ушкодження тканин, судин, нервів з подальшими ускладненнями.

3. Після зупинки кровотечі ручка турнікета заправляється у трикутник- фіксатор: заводиться за ріжки у верхній кут трикутника, що забезпечує більш надійну фіксацію.

4. Закручуємо залишки вільного кінця турнікета навколо накладеного турнікета.

5. Фіксуємо всі елементи турнікета стрічкою для написання часу та пишемо час накладання турнікета маркером.6. Час накладання турнікета до 2-х годин.

Не можна робити:

1. Не можна накладати турнікет в зоні кишень та інших місць, де знаходяться тверді предмети (ключі, ножі, інструменти та інше) – це створює перепону та заважає притисненню  судин та зупинці кровотечі.

2. Не можна накладати турнікет на суглоб: лікоть, кисть, коліно, гомілково-ступневий суглоб – перетиснення артеріальної судини не відбудеться, тому що судини сховані між кістками, кровотеча не зупинеться.

3. Не можна послаблювати турнікет після накладання – це може призвести до поновлення кровотечі.

4. Не можна знімати турнікет через 2 години, якщо можливість надання фахової медичної допомоги відсутня – кровотеча може поновитись.

5. Знімати (зрізати) турнікет може лише медик за умов, коли є можливість остаточної зупинки кровотечі.

Більше інформації про правила накладання турнікетів: www.tourniquet.com.ua

Склад: мʼякі частини турнікета – поліамід (нейлон), ручка турнікета – армований скловолокном поліамід, фурнітура – метал.

Умови зберігання: Турнікет Т.А.Т. Модель №1 знаходиться в індивідуальній пластиковій упаковці, температура зберігання та застосування від – 30°С до + 45°С, берегти від вогню, дії кислот, лугів.

Термін зберігання: 5 років

Серія та дата виробництва: зазначені на етикетці.

Вироблено згідно: ТУ У 21.2-286470013-001:2022.

Виробник: ФОП Канюс СМ. Київська область, м. Вишгород, вул. Кургузова, 11г. Контактний телефон, Viber, Telegram: +380 67 291 84 97, www.tourniquet.com.ua, електронна пошта: contact@tourniquet.com.ua.

Якщо Ви хочете замовити Турнікет Т.А.Т. М1, 

заповніть форму нижче